تبلیغات
اُدع ُ الی سبیلِ ربِّک بالحكمةِ و الموعظةِ الحسنة - نقد فیلم نوح (ع)
 
اُدع ُ الی سبیلِ ربِّک بالحكمةِ و الموعظةِ الحسنة
با حکمت و اندرز های نیکو ، مردم را بسوی پروردگارت دعوت کن
درباره وبلاگ


بسم رب الشّهدا

هدفم از ایجاد این وبلاگ ، به اشتراک گذاشتن دانسته هایم با شما عزیزان است .
گاهی اوقات هم در مورد مسائل روز ، یادداشت هایی مینویسم که در وبلاگ منتشر میکنم .
لیست تمام پست ها و نوشته هایم پایین همین قسمت با عنوان " مطالب اخیر " موجود است

مدیر وبلاگ : مهرداد سال افزون
مطالب اخیر

بدون شک پرحاشیه ترین و جنجالی ترین فیلم اکران شده در سال 2014 فیلم « نوح » ساخته کارگردان معروف هالیوودی « دارِن آرونوفسکی » می باشد که با اعتبار 130 میلیون دلار تولید شد .

اگر بخواهیم پرونده « آرونوفسکی » را باز  و سوابق کاری او را مرور کنیم از هدف این یادداشت دور می شویم چه اینکه موضوع این نوشتار فیلم « نوح  » است نه کارگردان آن ؛ امّا خوب است در همین حد یادآوری شود که آرونوفسکی در سال 2008 فیلمی به نام « کشتی گیر » را ساخت که در آن نفرت خود  از ایران و ایرانی و نماد های دینی شیعیان را بروز داد .
آن فیلم ، روایتگر داستان خیالی یک کشتی کج گیر است که در بازی فینال با شخصی ایرانی  به نام « آیت الله ! »   مسابقه می دهد . آیت الله با لباسی که پرچم ایران روی آن نقش بسته و در حالیکه پرچم کشورمان را در دستان خود حمل میکند  وارد زمین شده و پس از اهتزاز پرچم ، آن را گوشه رینگ نصب میکند . در اثنای این مسابقه ، آیت الله سعی میکند با پرچم ایران حریفش را خفه کند که حریف چنین اجازه ای را به او نمی دهد و پس از پرت کردن آیت الله به گوشه رینگ ، پرچم مقدس کشورمان را برداشته و ضمن  اهانت به آن ، پرچم را به بیرون پرتاب میکند !
لازم به ذکر است که نگارنده این سطور ، قسمت های فوق الذکرِ فیلم کشتی گیر را دیده است .

بگذریم ، امّا فیلم نوح


داستان فیلم : ( لطفاً با دقت بخوانید )
داستان فیلم از این قرار است که خداوند پس از پی بردن به اشتباهش !  بابت خلقت انسان تصمیم به نابودی همه انسان ها توسط یک باران سنگین می گیرد . او برای این کار نوح را مأمور می کند تا یک کشتی بزرگ ساخته و خانواده خود به علاوه یک جفت از هر حیوان را در کشتی جمع کند تا پس از طوفان و باران نسل حیوانات از روی زمین منقرض نشود  . به خود نوح هم دستور می دهد که غیر از خانواده اش کسی را سوار کشتی نکند تا نسل انسان ها از روی زمین منقرض شود . نوح صاحب سه فرزند به نام های
« شام »  «  حام »  و « یافث » و یک همسر به نام « نامح » می باشد و از آنجا که حام و یافث مجرند و همسری ندارند طبعاً فرزندی هم نخواهند داشت .
امّا « شام » که یکی از فرزندان نوح است با دختری عقیم به نام « ایلا »   نامزد - بخوانید دوست - می باشد . پس بدین ترتیب بعد از طوفان دیگر هیچ انسانی متولد نخواهد شد ( چون ایلا هم توانایی باروری ندارد )  و خانواده نوح آخرین انسانهای روی زمین خواهند بود . امّا  پس  از مدتی مشکل ناباروری " ایلا "حل و او باردار می شود . هنگامیکه نوح در کشتی متوجه باردار بودن " ایلا " می شود ابتدا تصمیم به قتل او می گیرد امّا با وساطت پسر و همسرش  از قتل وی منصرف گشته و می گوید : اگر فرزند ایلا پسر باشد اشکالی ندارد امّا اگر دختر باشد ( چون توانایی باروری و ادامه نسل بشر را دارد  )  نوزاد را خواهم کشت تا به فرمان خداوند عمل کرده باشم . از بد حادثه ایلا دختر می زاید آن هم دو قلو ! . اینجاست که نوح بر سر دوراهی انتخاب اطاعت فرمان خدا و یا انتخاب میل خانواده اش قرار می گیرد و در این امتخان رفوزه شده و به جای فرمان خدا ، خانواده اش را انتخاب میکند و خداوند هم دومرتبه از نظر قبلی خود ( نابود کردن انسان ها ) پشیمان شده و اجازه حیات را به بشر می دهد .


هدف آرونوفسکی چه بود ؟

 من نمی دانم هنگامیکه آرونوفسکی در حال نگارش متن سناریوی نوح بود در سرش چه می گذشت اما خیلی بعید می دانم که این کارگردان معلوم الحالِ هالیوودی که نویسندگی این فیلم را هم خودش بر عهده گرفته بود سودای تقویت باورهای دینی مردم و زنده کردن یاد نوح نبی را داشته باشد چون فیلمی سراسر انحراف و توهین به خدا و نوح را به خورد بینندگانش داده است .

پیام های فیلم به مخاطب

1 - خدا هم اشتباه می کند : آری خدا هم اشتباه می کند ! پس ای مردم ! زیاد روی دستورات خداوند حساب باز نکنید ؛ ممکنه اشتباه باشه ! مثل همین خلقتش که بعد ار آن به اشتباهش پی برد ، آن چیزی که خودتان می فهمید را عمل کنید مثل نوح ؛ ای بسا که خداوند هم از نظرش برگرده و نظر شما رو تمکین کنه !

2 - خداوند شرور است : بارها و بارها نوح در این فیلم می گوید که " خداوند انسان را شبیه خودش آفرید " قطعاً منظور نوح ، شکل و شمایل ظاهری خداوند نیست چون خدا جسم ندارد پس منظور ، خُلقیّات خداوند است که شبیه انسان می باشد و از آنجا که طبع انسان داری شرارت است ( که در فیلم بار ها به آن اشاره می شود ) پس خداوند هم شرور است . ( البته ما شرارت و بی رحمی خدا را به وضوح در این فیلم می بینیم )

3 - پیامبران هم به حرف خدا نیستند : ای مردم بینوا ! اینقدر خود را مقیّد به اطاعت فرامین خدا نکنید و زندگی را بر خود محدود نگردانید مگر نه این است  که نوح هم به عنوان یکی از بزرگترین پیامبران الهی ، هوای نفس خود و خانواده اش را بر اطاعت امر خدا ترجیح داد و هیچ اتفاقی هم نیفتاد  و خداوند عمل وی را تأیید کرد ؟ آیا شما از نوح نبی ( ع ) درک و معرفتتان به خدا بیشتر است ؟ پس بیخودی جانماز آب نکشید لطفاً .

4 - خدا و نوح نقش منفی فیلم را بازی میکنند : هر فیلمی داری بازیگرانی با نقش مثبت و منفی می باشد که در انتها  بازیگرانِ نقش منفی مغلوب نقش مثبت ها می شوند ( این در همه فیلم ها مشترک است ) متاستفانه کارکتر منفی این فیلم را خدا و نوح بازی می کنند که در انتها هم به هدف خود نرسیده و مغلوب نقش مثبت ها ( شام ، ایلا و نامح ) می شوند .  هر کسی با هر عقیده ای که این فیلم را دیده است می تواند شهادت بدهد که فیلمِ آرونوفسکی خداوند را مقابل احساسات و عواطف پاک بشری قرار می دهد طوری که مخاطب ، هنگام تماشای التماس های معصومانه  ایلا به نوح دلش ریش ریش می شود و تمام احساسات و عواطفش پشت سر ایلا قرار می گیرد . یا آن لحظه ای که نوح با بی رحمی تمام دختری بی گناه  به نام « نائل » را که میخواست سوار کشتی شود  زیر دست پای مردم رها می کند  و نائل با تمام وجود به نوح التماس میکند و نوح او را سوار نمی کند و در آخر نائل زیر دست و پای مردم به طرز فجیعی کشته می شود .
5 - وحی ، شفاف نیست : از ابتدا تا انتهای فیلم ، ما یک وحی شفاف را به نوح نمی بینیم بلکه هر چه به نوح امر می شود بصورت گنگ و بی سرو تَه ، آن هم در خواب و توهّم و معلوم هم نیست از سوی چه کسی به او می رسد ! این فیلم به صورت چراغ خاموش زیرآب وحی را زده است .

6 - تبلیغ بی بند و باری و شرابخواری : با کمال تاسّف و تاثّر در قسمتی از فیلم می بینیم که نوح نبی ( ع ) آنقدر شراب می نوشد تا مست می شود و سپس خود را کاملاً عریان و برهنه به صورت لخت مادر زاد کرده و  روی زمین می افتد و پسرانش می آیند تا او را جمع و جور کنند ( پناه بر خدا )

7 - دلسردی مخاطب از واقعی بودن طوفان نوح : آرونوفسکی در این فیلم به صورت کاملاً موذیانه راست و دروغ رو با هم مخلوط کرده و با هنرمندی تمام ، بین آن ها پیوند ایجاد می کند تا مخاطب را به شک و شبهه بیندازد . به جرأت میتوان گفت که 90 درصد این فیلم پرهزینه خالی بندی و افسانه است . به عنوان نمونه در این فیلم می بینیم که پدر نوح شمشیرش را به زمین می کوبد و یک آتش بزرگ و بی سرو ته - که نمونه آن را در تخیّلی ترین فیلم ها هم ندیده بودیم - از آن حاصل می شود و همه انسان هایی که در حال کشتن فرشتگان بودند را می سوزاند و از قضا همان فرشتگان آزاد شده به کمک نوح می آیند و در ساخت کشتی نقش کلیدی را ایفاء می کنند .
یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ
( الصف 8 )
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
یکشنبه 23 آذر 1393 06:51 ب.ظ
کورش کبیر میگوید: بودن با کسی که دوستش نداری و نبودن با کسی که دوستش داری، هردو رنج است پس اگر همچون خودی نیافتی، مثل خدا تنها باش...
مهرداد سال افزون

سلام علیکم

ممنون از حضورتان دوست عزیزم
شنبه 22 آذر 1393 03:39 ب.ظ
با سلام
فرا رسیدن اربعین حسینی را خدمت شما تسلیت عرض می نمایم .
مهرداد سال افزون
سلام علیکم

بنده هم خدمت شما و همه مردم جهان تسلیت عرض می کنم
جمعه 21 آذر 1393 04:39 ب.ظ
سلام . با كمال افتخار دعوتید به خوانش " دیر رسیدم " در نجوای ماه ...
پیروز و برقرار باشید
مهرداد سال افزون

سلام علیکم

ان شاءالله خدمت خواهم رسید
جمعه 21 آذر 1393 02:48 ب.ظ
سلام مهرداد جان. من این فیلم را ندیدم. راستش فیلم خارجی بسیار کم می بینم. خب البته مطلب داستان را گرفتم آنطور که بیان کردید. من یادم هست سر فیلم 300 که خیلی ها اعتراض کردند و من هم معترض به این فیلم بودم و در ماجرای 300 هستید همزمان شده بود با اخراجی های یک. من یادداشتی نوشتم با عنوان دشمنان 300 را می سازند و ما اخراجی ها را. یادش به خیر . نگاه کنید دشمنان ما به هیچ صراتی با ما خوب نمی شوند. خود قرآن هم همین را گفته.چیزی نیست که از خودم در بیاورم. علتش هم این است که آنها الله ما را نمی پسندند. خبلذا نه 300 اولین فیلمشان بود و نه این که شما آوردید. اما سوال من این است : ما خودمان چه ساخته ایم؟ اخراجی ها می شود پرفروش ترین فیلم ما!!!!!! الان نسل سوم ما و حتی همه فکر می کنند بچه های جنگ یک آدم هایی بودند مثل اخراجی ها. تصورشان از شهدای ما این جور شده. حرف هم که بزنیم نمی گذارند. به هر حال کاش فیلم سازان ما هم دست به کار شوند. ما فقط بلدیم فیلم کره ای دوبله کنیم یا فیلم جوک بسازیم یا دو ساعت برنامه زنده بدهیم. اما در فیلم سازی هیچ کار نکرده ایم هیچ ضد خودمان هم فیلم می سازیم. همین جدایی فرهادی را ببینید . ایرانی ها را عده ای معرفی می کند که رو ز و شب دارند به هم دروغ می گند و از اسمش هم اختلاف رو در ایران نشون میده بعد به این اسکار میدند و ما هم هئورا می کشیم که اسکار دادند. به جز فیم های حاتمی کیا تا حدودی البته چه ساخته شده؟
مهرداد سال افزون
سلام آقا محسن عزیز

من با شما موافقم ... باید دولت بودجه خوبی را در اختیار فیلمسازان مذهبی بگذارد تا بتوانند فیلم های خوب و با کیفیت بسازند .
مثلا فیلم مردان آنجلس خداییش چقدر زیبا و تاثیرگذار بود . سال 1375 و با 1 میلیارد هم ساخته شد .
یا همین یوسف پیامبر ( ع ) که همه را پای تلویزیون کشاند .
الان هم آقای سلحشور فیلمنامه سریال حضرت موسی ( ع ) را به طور کامل در 76 قسمت نوشته و گفته برای ساختش چیزی در حدود 170 میلیارد بودجه لازم است که متاستفانه تامین نشده .

به هر حال با نظرتون موافقم و حکومت ما باید بیشتر به فکر تولید فیلم ها و سریال های تاریخی مذهبی آن هم با کیفیت و اثرگذاری بالا باشه .

ممنون از حضورتان - التماس دعا
جمعه 14 آذر 1393 03:36 ب.ظ
با عرض سلام و ادب خدمت شما بزرگوار
پس از چند ماه غیبت ، مجدداً به وبلاگم برگشتم و از شما خواهش می کنم که از این پس ، بنده را همراهی فرمایید .
با تشکر
مهرداد سال افزون

سلام علیکم آقا محسن

خوشحالم که مجددا به میادین بازگشتید .

در خدمت هستم - التماس دعا
دوشنبه 3 آذر 1393 05:29 ق.ظ
سلام دوستان
من از چندتا از دوستام که فیلم رو دیدن شنیده بود چطور فیلمیه با نقد شما اطلاعاتم کاملتر شد،این فیلم بر اساس تورات اسراییلی نوشته شده از جیره خواران تلاویو هم جز این انتظار نمیره
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

ممنون از حضور شما ...

التماس دعا ...
یکشنبه 18 آبان 1393 09:25 ب.ظ
سلام.
تشکر بابت نقد بسیار دقیق و کاملا صحیحتون.
التماس دعا
مهرداد سال افزون
علیکم السلام

ممنون از حضورتان

خدا خیرتان دهد
شنبه 17 آبان 1393 01:29 ق.ظ
تشکر. ایراد اول تاپنجم از همه بهتر بود
به من هم سری بزن
مهرداد سال افزون

سلام علیکم

ممنون از شما ... خدمت می رسم ان شاءالله
پنجشنبه 24 مهر 1393 09:04 ب.ظ
سلام من یه شکایت از خدا دارم دوران پیامبروامامان مردم راحت باآنهادرارتباط بودندولی مانمیتونیم باعزیزانی مثل علامه حسن زاده وآقای یعقوبی درارتباط باشیم
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

ببیند بزرگوار ، علامه حسن زاده الان کسالت های زیادی دارند ، چندین دفعه بستری شده اند ، سنشان بالاست و توانشان هم خیلی کم است . به هر حال شما باید شرایط ایشان را هم درنظر بگیرید . محبین ایشان بسیار زیاد هستند که پاشنه در علامه را از جا کنده اند ... آخه این بنده خدا با یک دل میان این همه دلبر چه کند ؟ ( آن هم با این شرایط جسمی ضعیف )

اما به هرحال دسترسی به عرفا و معلمان نفوس خیلی هم سخت نیست ... بزرگانی مثل آیت الله بهاءالدینی ، آیت الله بهجت ، آیت الله حق شناس ، علامه طهرانی ، علامه طباطبائی و ... در دسترس بودند .
الان هم بزرگانی چون :آیت الله شوشتری ( عارف صاحب کمال ) آیت الله جوادی آملی ، آیت الله ناصری ، و ... در دسترس هستند .

مثلا 1400 سال پیش اگر کسی که ساکن مدینه نبود و میخواست یک نصیحتی را از زبان پیامبر بشنود می بایست یک مسیر طولانی را با به جان خریدن خطرات راه طی کند و از کار و زندگی هم بیفتد تا خدمت پیامبر برسد و مثلا یک حدیث را از زبان ایشان استماع کند اما الان شما در منزل گرم و نرم میتوانید بنشینید و با یک کلیک سخنرانی های اخلاقی حضرت آیت الله حق شناس یا سایر بزرگان را استماع کنید . با سرچ کردن در اینترنت میتوانید فیلم نصایح نورانی عرفاء معاصر را ببینید و استفاده کنید و یا به دفتر مرجع تقلیدتان استفتاء ارسال کنید و با ایشان مشورت کنید . خلاصه که دوران جدید خیلی فرصت ها در اختیار ما قرار داده که مثلا تا 60 سال پیش وجود نداشت .
اگر 60 سال پیش شخصی میخواست آیت الله العظمی بروجردی را ببینید و یک مساله شرعی از ایشان بپرسد باید مشقت زیادی را تحمل میکرد اما شما امروزه میتوانید با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرجع تقلیدتان هم استفتاء کنید و هم از آخرین اخبار و تحولات بیت مرجعیت خبردار شوید و هم دروس علمی و اخلاقی مرجعتان را ببینید . اما آیا در زمان پیامبر اینطور بود ؟
من همه این ها را عرض کردم که نتیجه بگیریم که مقایسه زمان ما با زمان پیامبر باید همه جانبه باشد نه صرفا در یک مساله خاص .
التماس دعا
پنجشنبه 24 مهر 1393 07:43 ب.ظ
سلام برادر خیلی قشنگ و خوب
خدا خیرت بده
مهرداد سال افزون

علیکم السلام برادر عزیز

دعاگو هستیم و ملتمس دعای خیر شما

دوشنبه 21 مهر 1393 01:28 ب.ظ
سلام جناب سال افزون بزرگوار .
عید غدیر بر شما مبارك .
با یه دل نوشته به روزیم و منتظر شنیدن نجواهای گرمتون .
پیروز و برقرار باشید .
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

عید شما هم مبارک

حتما خدمت خواهم رسید و استفاده خواهم برد

التماس دعا ...
شنبه 19 مهر 1393 10:07 ق.ظ
سلام بسیار زحمت کشیده اید دستتان درد نکند.
مهرداد سال افزون
علیکم السلام

ممنون از حضورتان ...

خیلی خوش آمدید
شنبه 19 مهر 1393 09:53 ق.ظ
با اجازه برداشت کرده ونشر داده شد
مهرداد سال افزون

خواهش می کنم

خوش آمدید
جمعه 18 مهر 1393 11:11 ب.ظ
سلام
ولادت امام هادی (علیه السلام) بر یکایک شما خوبان روزگار مبارک باد
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

بر شما هم مبارک بزرگوار
دوشنبه 14 مهر 1393 04:06 ب.ظ
زنــــدگی


پـــآنتومــــیم است......


حرف دلـــــت را به زبــــآن بیـــــآوری


بــــــــآختی!!!.......
یکشنبه 13 مهر 1393 02:30 ب.ظ
سلام. عید سعید قربان بر شما مبارک باد.
مهرداد سال افزون

علیکم السلام آقا محسن

ممنون از محبت شما ... عید شما هم مبارک
سه شنبه 25 شهریور 1393 12:42 ب.ظ
واقعا كه !!من كه طرفدار اما واتسون بودم،بعد از خوندن این مطلب به طور كلی ازش بدم اومد. آخه چطور راضی شد بره تو اون فیلم بازی كنه؟؟؟واقعا براس متأسفم.خوب شد فهمیدم چون قصد داشتم این فیلم رو ببینم.خیلی ممنوم
مهرداد سال افزون
سلام علیکم

ممنون از حضور شما ...
سه شنبه 18 شهریور 1393 11:01 ق.ظ
سلام.وقتتون بخیر.
من باید از شما عذرخواهی کنم به امید بخشش.
برادر بزرگوار من متن نقد شما رو بدون ذکر منبع(البته کاملا سهوا)در یک گروه به اشتراک گذاشتم.
البته با اجازه تون حتما تو پیام بعدی منبع و نام شما رو ذکر خواهم کرد.
لطفا حلال بفرمایید.
البته اگر اجازه بدید من از نقدتون سرکلاس برای دانجشوهام هم توضیح بدم.ممنونم.
مهرداد سال افزون

سلام علیکم بزرگوار

هیچ اشکالی نداره ... صاحب اختیارید . کاش همه جوانان و فیلم دوستان این یادداشت رو بخوانند ولو با یک اسم دیگر .

ممنون از حضورتان - التماس دعا
یکشنبه 16 شهریور 1393 12:31 ق.ظ
زیبا بود استفاده کردیم
مهرداد سال افزون

سلام علیکم

خوش آمدید ... ممنون از حضورتان

التماس دعا ...
سه شنبه 11 شهریور 1393 08:50 ب.ظ
منم فیلمو کامل دیدم. با نظرات نوسینده موافقم. به نظرم آقا میلاد یه بار دیگه با دقت بیشتر فیلمو ببینن تا متوجه نقد بشن.اگر هم می دونین که چقدر با واقعیت فرق داشته که هیچی! هر دو طرف معلوم الحال هستیم!!!شما بر اساس افکار خودتون قضاوت کنین، ما هم بر اساس افکار خودمون.
مهرداد سال افزون

ممنون از حضور شما

التماس دعا ...
سه شنبه 11 شهریور 1393 07:01 ق.ظ
سلام بر شما. تفکر هالیوودی که نمادی از تفکر ضدخدایی حاکم بر دنیای غرب است با ابزار مدرن دیجیتالی، سعی میکند دروغها و پلشتیهای خود را با استفاده از زرق و برق، به مخاطب بقبولاند. در این میان، خیلی بعید نیست که مخاطب، همین دروغها را راست بپندارد و بعنوان اعتقاد، در گوشه‌ی ذهنش بایگانی نماید. تحلیلهایی از این دست، کمک میکند تا راه مخاطب به ورای جلوه‌های ویژه باز شود.
موفق باشید
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

ممنون از حضور شما - التماس دعا...
سه شنبه 11 شهریور 1393 02:53 ق.ظ
جالبه نمیدونستم که ٦٠ سال سب نبی میکردن یعنی بعد از صلح با امام حسن (س) هم اینکار ادامه داشته؟ خدا لعنتشون کنه
مهرداد سال افزون
سب نبی نه ! سب امام علی ( ع )

لعنت خدا بر دشمنان امام امیر المومنین علی ( ع )

التماس دعا ...

دوشنبه 10 شهریور 1393 10:47 ق.ظ
با سلام
به غیر از قسمتی از تحلیل بقیه توضیح فیلم بود که ضعیف بود.موفق باشید.
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

ممنون از نظرتان ...

التماس دعا
یکشنبه 9 شهریور 1393 06:31 ب.ظ
سلام وبلاگتون خیلی خیلی خیلی عالیه.
فقط یه ایراد کوچیک داره و اونم اینه که قالبش زیاد جذاب نیست.
باید بدونین که مهم ترین عامل جذب بازدید کننده قالب خوب هستش
من از قالب های این سایت استفاده میکنم و همه قالب هاش عالی هستند
در هر موضوعی هم قالبی رو داره اگه ازش استفاده کنی خیلی پیشرفت میکنی.
http://parslon.com/?user=296
یا علی.
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

ممنون از شما ... متشکر
یکشنبه 9 شهریور 1393 02:27 ق.ظ

بنام خدا
با سلام و ارادت / بنظرمن نوشتن در مورد این قبیل فیلمها که بیشتر خزعبلات و اسرائیلیات عهد عتیق است جز انتشار خرافات مهمل و بی سر و ته چیز دیگری نیست . بایکوت کردن انها بیشتر به انها ضربه میزند . در مورد جنابان سلحشور و بحرانی هم باید عرض کنم ایشان بجای این فیلمها بهتر بود در مورد حضرت رسول الله اعظم و مولا علی و دیگر ائمه میساختند تا دادن حقانیت بر حکومت بر مصر و یا فلسطین (ملک سلیمان) یا سرزمین حق یهودیان در هردو مورد یا نیل تا فرات که در پرچم ان رژیم جعلی جنایتکار بچه کش انسان سوز نمایان است ..(تنها ترین سردار / مختارنامه /.......اثرگزار تر نبودند ؟؟؟)
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

ممنون از اظهار نظرتان ...

التماس دعا ...

یکشنبه 9 شهریور 1393 01:59 ق.ظ
سلام
اول اینکه فاصله زمانی زیاد بین دومطلب، سایت را از نفس می اندازد(به روز نبودن).دوم تشکر فراوان برای نقد این فیلم ازلحاظ محتوائی .سوم کارزار عقیدتی بین خدا باوران ومنکران خدا درتمام تاریخ تا امروز اشکال گوناگونی یافته است که آخرین آن کوبیدن دین وخدا از طریق باورها ومظاهر دین توسط ترویج تحریفات وگسترش خرافات بین پیروان آن دین است. خرافاتی که مسیحیت به آن دچاراست زمینه رشد افراد وایده های ضد خدارا(مثل این فیلم)فراهم می آورد.آن اذان تعمدی در ابتدای فیلم جن گیر که از بچگی مرا آزار میداد تا نحریفات فیلم کتاب آفرینش وفیلم موسی و آخرین وسوسه مسیح و....که همگی رسوخ خرافه و باورهای بی پایه دینی در اذهان مردمشان و در نهایت انزجار ازدین راحاکم میکند،امروز زمینه رشد عقایدافراطی شده که حتی حاضر به ریختن خون مخالفانشان شده اند. این گونه فیلمها قصد دارد اندک افراد خدا باور را هم خلع سلاح کند تا حاکمیت ثروت بر سرنوشت بشری تحقق یابد،آنجا که خدارا بعنوان ناظرهم قبول ندارند....
پناه بر خدا
موفق باشید.
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

ممنون از شما ...

التماس دعا
شنبه 8 شهریور 1393 10:58 ب.ظ
بند۶(شراب خوردن نوح و مست شدنش و اینکه پسرهاش به دادش میرسن)به وضوح تو عهدعتیق اومده،کتاب مقدسشونم کلن چرت وپرته!
مهرداد سال افزون
سلام علیکم

بله ... اتفاقاً من هم مطالعه کرده ام کلّی خندیده ام . تازه اینکه خوبه ... اونقدر چرندیات و مزخرفات وجود دارد که آدم شرم میکنه بنویسه . هر عاقلی این ها رو بخونه متوجه میشه که تحریف است و هیچ نسبتی با واقعیّات ندارد امّا من نمیدانم چرا اینها اصرار دارند که آن را به تصویر بکشند !!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از حضورتان - موفق باشید
شنبه 8 شهریور 1393 10:06 ب.ظ
در مورد انتقادات شما باید گفت
1- چنانکه یونس پیامبر خطا کرد و ماهی او را بلعید پس پیامبران می توانستند خطا کنند2- بحث شراب در دین اسلام است و اونهم هفت سال بعد از هجرت به مکه به مدینه حرام شد بر مسلمین3- هر چقدر حرکت پدر نوح غیر عادی بود تمام معجزات دیگر پیامبرانم غیر عادی بوده است.4- بحث زنا و دوستی پسر نوح نباید با معیارهای اخلاق کنونی تفسیر کرد
مهرداد سال افزون

سلام علیکم دوست بزرگوار

1- حضرت یونس از فرمان خدا سرپیچی نکرد بلکه فقط قوم خود را نفرین کرد و خداوند بخاطر این عجله اش او را مجازات نمود . یعنی کار یونس ( ع ) خطا و گناه نبود بلکه از ایشان به عنوان پیامبر انتظار نبو د که به این زودی نفرین را آغاز کند . در اصطلاح به این امر میگویند " ترک اولی " مثلا اگر که حضرت محمد ( ص ) در هنگام نماز حضور قلب نداشته باشد هیچ گناهی نکرده است و مقابل فرمان خدا ایستادگی نکرده است اما انتظار از حضرت محمد ( ص ) نیست که در نماز بدون حضور قلب باشد و به زن و بچه و بقال و چقال فکر بکند .

2- طبق روایات فروان ، نوشیدن شراب در همه ادیان حرام بوده است و امّا اینکه چرا اسلام بصورت تدریجی آن را حرام اعلام کرد آن هم خود یکی از معجزات اسلام است . برای شما مثالی می زنم : اگر فردی که روزی یک پاکت سیگار میکشد را بخواهیم ترک بدهیم آیا عاقلانه است که به او بگوئیم از امروز حق نداری یک پُک هم سیگار بکشی ؟ آیا این شخص میتواند این حکم را تحمل کند ؟ ابداً ...
بلکه شما باید یواش یواش او را از سیگار بگیرید تا بتواند ترک کند و الّا هیچوقت ترک نخواهد کرد . مثلا در ماه اول 80 درصد یک پاکت را بکشد و در ماه دوم 60 درصد یک پاکت را و در ماه سوم 50 درصد و ماه چهارم 40 درصد و همینطور سیر نزولی را ادامه دهد تا بتواند کلّاً سیگار را ترک کند . امّا اگر به کسی که روزانه یک پاکت سیگار می کشد یهو بگوئیم دیگه نباید سیگار بکشی به هیچ عنوان نمیتواند این حکم را تحمل کند . داستان مشروب در اعراب هم همینطور است . اگر به کتب تاریخی مراجعه بفرمائید می بینید که متاستفانه عرب ها دیوانه وار معتاد مشروب بودند و به هیچ عنوان نمیشد که در یک شب آن ها را از اعتیادشان جدا کرد لذا قرآن بطور تدریجی و در سه مرحله آن را تحریم کرد و خیلی خوب هم جا افتاد .

3- فرمودید هر چقدر حرکت پدر نوح غیر عادی بود تمام معجزات دیگر پیامبرانم غیر عادی بوده . در پاسخ باید گفت که پیامبران همانطور که از اسمشان پیداست پیامبر هستند و متّصف به معجزه می باشند و اصلاً معجزه باید غیر عادی و شگفت باشد امّا حرف ما این است که پدر نوح که پیامبر نبود چطوری این حرکت عجیب و غریب رو زد ؟ اصلاً منبعش کجاست ؟ کدام کتاب ؟ آیا غیر از تخیّلات نویسنده بود ؟

4 - خواهش میکنم نفرمائید چنین مطلبی را ... در همه زمان ها رسم ازدواج بوده و اگر دو نفر بدون ازدواج بچه بیاورند مصداق بارز بی حیایی است .

ممنون از حضورتان - موفق باشید
جمعه 7 شهریور 1393 11:26 ب.ظ
" آمدی از کرانه ها و

در دل بیابان قُم آرمیدی

سال ها گذشت

و هیچ شهرداری نتوانست

همچون تو

- با آمدنش -

آباد کند شوره ‌زاری را " ... !

ایام مبارک باد ...

...
جمعه 7 شهریور 1393 04:18 ق.ظ
سلام خداماروازشرورواشرارخودمون وزمانه مون مصون بداره
موفق مانید
مهرداد سال افزون
علیکم السلام

آمین ...

ممنون از حضورتان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی