تبلیغات
اُدع ُ الی سبیلِ ربِّک بالحكمةِ و الموعظةِ الحسنة - کالبد شکافی یک دروغ بزرگ
 
اُدع ُ الی سبیلِ ربِّک بالحكمةِ و الموعظةِ الحسنة
با حکمت و اندرز های نیکو ، مردم را بسوی پروردگارت دعوت کن
درباره وبلاگ


بسم رب الشّهدا

هدفم از ایجاد این وبلاگ ، به اشتراک گذاشتن دانسته هایم با شما عزیزان است .
گاهی اوقات هم در مورد مسائل روز ، یادداشت هایی مینویسم که در وبلاگ منتشر میکنم .
لیست تمام پست ها و نوشته هایم پایین همین قسمت با عنوان " مطالب اخیر " موجود است

مدیر وبلاگ : مهرداد سال افزون
مطالب اخیر
گاهی اوقات یک دروغی آنقدر تکرار میشود که همه فکر میکنند عین واقعیّت است و اگر کسی بخواهد آن را انکار کند انگار خدا را انکار کرده است .

از این دست دروغ ها در تاریخ کم نداریم به عنوان نمونه چهل سال است که یک نامه از چارلی چاپین به دخترش همه مردم جهان را سرکار گذاشته و ده ها هزار بار این نامه در مطبوعات سراسر جهان  و فضای مجازی با زبان های مختلف و با عنوان " نامه دلسوزانه چارلی چاپین به دخترش " منتشر شده است . همان نامه ای که  مضمون اخلاقی دارد و همه آن را شاهکار چارلی چاپین می دانند . امّا کمتر کسی وجود دارد که بداند این نامه از دَم تا دُم جعلی است و نسبت آن به چارلی چاپین یک دروغ بزرگ است چون  نویسنده آن شخصی ایرانی  به نام " فرج الله صبا " است . تفصیل ماجرا را عزیزان میتوانند با یک سرچ کوچک در اینترنت ببینند و به کلاه گشادی که چهل سال سرشان رفته بخندند .

نمونه دیگر این است که بیش از یک میلیادر مسلمان که از برادران اهل سنت می باشند خلیفه دوم را با لقب " فاروق " ( جدا کننده حق از باطل ) می شناسند و معمولاً بعد از به زبان آوردن نام او این لقب را تکرار میکنند چون در یک حدیث معروف در منابع اهل سنت آمده که پیامبر خدا چنین لقبی را به عُمر دادند . در حالیکه این هم یک بهتان بزرگ به پیامبر خداست و ایشان هرگز چنین لقبی را به وی ندادند که جای شرح آن اینجا نیست .

اما یکی دیگر از دروغ های بزرگی که در عصر ما به خورد مردم رفته و همگی آن را پذیرفته اند این است : " امام خمینی در بهشت زهرا گفت آب و برق مجانیه " فیلمش هم هست ! ! ! ! ! !

و متاستفانه این بهتانِ بزرگ آنقدر تکرار شده و در دل و جان مردم مخصوصاً جوانان نفوذ کرده که تو گویی اصل ششم  اصول دین است و انکار آن غیر ممکن ...

اما حقیقت چیست ؟

لطفاً با دقّت بخوانید :

واقعیّت این است که امام راحل ( ره ) در سخنرانی بهشت زهرا به تاریخ 12 بهمن سال 57 حتی یک کلمه هم درباره آب و برق سخن نگفته اند .

امام راحل ( ره ) برای اولین بار در تاریخ 9 اسفند 57  پیامی 14 ماده ای را خطاب به مردم ایران منتشر کردند که در ماده سوم آن چنین نوشتند : من به دولت راجع به مجانى کردن آب و برق و بعضى چیزهاى دیگر فعلاً براى طبقات کم بضاعتی که در اثر تبعیضات خانمان برانداز رژیم شاهنشاهى دچار محرومیت شده‌اند و با برپایى حکومت اسلامى به امید خدا این محرومیت‌ها برطرف خواهد شد. سفارش اکید نمودم که عمل خواهد شد.» (صحیفه امام، ج6، ص262)

فردای آن روز و در تاریخ 10 اسفند امام خمینی ( ره ) در بَدو ورودشان به شهر قم در مدرسه فیضیه برای عموم مردم سخنرانی کردند و گفتند : ما علاوه بر این‌که زندگى مادى شما را مى‌خواهیم مرفه بشود، زندگى معنوى شما را هم مى‌خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید. معنویات ما را بردند این‌ها. دلخوش نباشید که مسکن فقط مى‌سازیم، آب و برق را مجانى مى‌کنیم براى طبقه مستمند، اتوبوس را مجانى مى‌کنیم براى طبقه مستمند، دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت مى‌دهیم (صحیفه امام، ج6، ص 273)

همچنین امام در فردای همان روز یعنی در تاریخ 11 اسفند خطاب به خبرنگاران روزنامه اطلاعات می فرمایند : هر چه زودتر باید مشکل مسکن براى بى خانمان‌ها و فقراى ایران حل گردد؛ و براى هر خانواده، مسکن مورد نیازشان تأمین شود، آب و برق براى فقرا و بى بضاعت‌ها باید مجانى گردد. به نظر من بیشتر انقلابیون واقعى؛ یعنى آنها که نیروى عظیم و کوبنده این انقلاب بودند، مردم غیر مرفه بودند؛ کسانى که بیشترین کشته ها را دادند و با نیروى ایمان واقعى و اعتقاد راسخ؛ باعث پیروزى انقلاب شدند همان کسانى بودند که به هیچ وجه اشرافى و مرفه نبودند و از طبقه پابرهنه بودند.» (صحیفه امام، ج6، ص 297)سوال مهم : پس این فایل های ویدئویی که در یوتیوپ موجود است با این عنوان " خمینی : آب و برق رو مجانی ، اتوبوس را مجانی می کنیم " چیست ؟ چون ما در این فایل تصویری می بینیم که امام در بهشت زهرا میگوید :دلخوش نباشید که مسکن فقط می سازیم ، آب و برق را مجانی می کنیم ، اتوبوس را مجانی می کنیم .

جواب : این سخنان امام دقیقاً همان سخنانی است که در تاریخ 10 اسفند در اجتماع مردم قم در مدرسه فیضیّه بیان فرمودند و حیله گرانِ فریبکار برای اینکه مردم را گول بزنند کمی از فیلم  سخنرانی امام در بهشت زهرا را جدا کرده اند و   و این فراز از سخنان امام در مدرسه فیضیّه را روی آن مونتاژ کردند و شاهد ما بر این مدعا این است که در هیچ کدام از این فیلم ها اصلاً امام را نشان نمیدهند و فقط جمعیّت حاظر در بهشت زهرا و در و دیوار  و آسمان را می بینید . ( دقت کنید ) در ضمن آن تکه از سخنان امام که می فرماید : برای طبقه مستمند هم حذف کرده اند ، لذا شما فقط این را می شنوید : دلخوش نباشید که مسکن فقط مى‌سازیم، آب و برق را مجانى مى‌کنیم اتوبوس را مجانى مى‌کنیم و لفظ " برای طبقه مستمند " توسط جاعلین خدانشناس حذف شده است .

خوشبختانه سخنرانی امام در روز 12 بهمن 57 در بهشت زهرا با کیفیت مناسب فیلم برداری و علاوه بر آن صدها نفر با دستگاه ضبط صوت، آن را ضبط و همان روز نوار آن را به شهرستاهای دوردست ارسال کردند. همچنین برخی افراد فعّال مطالب آن را از نوار پیاده، تایپ و در میان مردم توزیع نمودند. پس از انقلاب هم که وزارت ارشاد تصمیم گرفت تمام سخنرانی های امام را به سرعت در کتابی به نام صحیفه نور به چاپ برساند، سخنرانی امام در بهشت زهرا در صحیفه نور به چاپ رسید.  آنچه جالب توجه است اینکه افرادی که پس از انقلاب قصد چاپ مطالب امام را داشتند، با این استدلال که هنگام تبدیل یک سخنرانی به نوشته نیاز به ویرایش وجود دارد،از امام خواستند تا اجازه بدهند سخنانشان در صحیفه به صورت ویرایش شده چاپ شود امّا امام خمینی(ره) برای جلوگیری از هرگونه تحریف احتمالی سخنان خود، حتی اجازه ندادند در حد یک حرف سخنان ایشان ویرایش، حذف یا اضافه شود. اکنون نیز که صحیفه امام در 22 جلد توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در دسترس قرار دارد حتی یک حرف از سخنان ایشان پس و پیش نشده و هر جا نیاز بوده برای روشن تر شدن عبارتی حرف ربط یا فعلی به آن اضافه شود، آن را در قلاب قرار داده تا هیچ نوع دخل و تصرفی در کلام امام اعمال نشود .

از همه اینها که بگذریم چطور ممکن است  امام خمینی ( ره ) که به اعتراف دشمنانش  یکی از بزرگترین سیاستمداران قرن حاظر است طوری که توانست مهمترین انقلاب قرن بیستم را رهبری کند و معادلات سیاسی روباه پیر و آمریکا را در منطقه به کلی عوض کند آنقدر ساده و بی اطلاعات باشد که چنین وعده مضحکانه ای را به مردم بدهد ؟ آیا ایشان نمی دانستند که حدود  نصف درآمد دولت ها  با پول آب و برق و گاز است ؟ آیا به عقلش نرسیده بود که اگر آب و برق برای همه مجانی باشد همه اسراف خواهند کرد و دیگر کسی مصرف خود را کنترل نمیکند و منابع ایران به باد فنا می رود ؟ اونوقت دولت مادر مرده  پول آب و برق که نمی گیرد هیچ بلکه معلوم نیست باید از کجا  آب و برق مردم اسرافکارش را هم تامین کند . یعنی واقعاً این ها به فکرش نرسیده بود ؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!

نتیجه : امام خمینی ( ره ) وعده آب و برق مجانی به مردم نداد و این یک بهتان بزرگ به ایشان است . امام فقط به مستضعفین و مستمندین چنین وعده ای - آن هم موقتاً - دادند و به آن عمل هم کردند توضیح آنکه دستور امام برای رایگان کردن آب و برق اقشار ضعیف جامعه  در دولت موقت تصویب و برای تصویب نهایی به شورای انقلاب رفت و شورای انقلاب پس از استماع نظرات کارشناسان حدی را برای مصرف ضروری آب و برق در نظر گرفت که هر مشترکی اگر در همان حد مصرف می کرد، به واقع از آب و برق مجانی استفاده می نمود.

والسلام علی من اتّیع الهدی و الحمدلله ربّ العالمین


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
جمعه 19 دی 1393 11:54 ق.ظ
با سلام چرا دنبال این هستید که دامن امام را از مثلاً یک وعده خلاف مبرا کنید مگر مصوم است؟ من خودم سال 57 با دو گوش خودم از امام شنیدم
مهرداد سال افزون

علیکم السلام و رحمت الله

آخه وقتی که امام راحل چنین وعده ای را نداده وظیفه ماست که با شفاف سازی و ارائه سند و مدرک ، ایشان را از چنین نسبت هایی که می دهند مبرا کنیم .
خیلی شرمنده هستم که نمی توان فرمایش شما را بپذیرم . در این یادداشت ، دلائل اینکه امام راحل در بهشت زهرا این سخن را نگفتند ذکر کردم .

ممنون از حضورتان - التماس دعا
یکشنبه 20 مهر 1393 08:55 ق.ظ
بسیار بسیار عالی بود
خدا قوت
مهرداد سال افزون

ممنون از حضورتان

التماس دعا ...
شنبه 22 شهریور 1393 10:53 ق.ظ
اگر دقت کنید متوجه می شویدتا قبل از هدفمندی آب وبرق نزدیک به رایگان بود یعنی با حرف امام مطابقت داشت اما مردمی که نخواهند از نظر مصرف اصلاح شوند چاره ای نیست باید گران شود؟
دوشنبه 17 شهریور 1393 05:09 ب.ظ
باعرض سلام و خسته نباشید سایت خوبی دارید و قابل استفاده اما درباره مطلب اخیر اولا من از نرم افزار صحیفه امام دنبال این مطلب بودم تا جایی که یادم هست این مطلبی رو که درمورد آب و برق هست در سخنرانی بهشت زهرا دیدم اما الان که شماگفتیدشک کردم ثانیا بالاخره حتی این مطلبه رو اگر امام بعدا هم فرموده باشند باتوجه به نوع برداشت مردم به نظرم گفتن این سخن صحیح نبوده بالاخره امام هم که معصوم نبوده البته شاید مقصود ایشان مطلبه دیگری بوده اما آنچه از ظاهر فرمایش ایشان معلوم است باعث سوء برداشت وسوء استفاده شده ثالثا مقام و منزلت امام با گفتن این حرف یا نگفتن آن پایین نمی آید این همه مطالب مثبت وصحیح که از سیاست عرفان اخلاق و...گرفته تا هشدار درباره فروپاشی یکی از ابرقدرتهای آن موقع دنیا یعنی شوروی آن هم 11سال قبل خواهشم این است که تعصب روی کسی جز معصوم نداشته باشید همه امکان اشتباه دارند مگر معصومین به قول شهید مطهری بدترین تخریب اشخاص بددفاع کردن از آنهاست (التماس دعا)
مهرداد سال افزون

سلام علیکم بزرگوار

در صحیفه امام این سخنرانی در بهشت زهرا ( س ) نیست .

ممنون از افاضه نظر شریفتون .

خداوند به شما خیر دنیا و آخرت را اعطا کند . التماس دعا ...
شنبه 15 شهریور 1393 08:58 ق.ظ
الان میشه بفرمایید کدوم مستضعف و مستمندی داره از آب و برق مجانی استفاده میکنه؟
مهرداد سال افزون

سلام علیکم

الان نه ... ( البته بعضی ها با پرداخت نقدی یارانه توجیه پذیر می دونند ) اما همانطور که در مقاله اشاره کردم مدتی برای مستضعفان و مستمندان مجانی بود .
جمعه 31 مرداد 1393 01:08 ب.ظ
سلام خسته نباشی خدا قوت به ماهم سری بزن
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

چشم ... حتماً خدمت می رسم
دوشنبه 27 مرداد 1393 04:09 ب.ظ
انسان عبارت است از یک تردید. یک نوسان دائمی. هر کسی یک سراسیمگی بلاتکلیف است.اپم سر بزنید منتظر نظرزیبایتمان هستم
سه شنبه 21 مرداد 1393 11:32 ق.ظ
خدایا

گوش مارو از حرف مردم پر کن

و به ما توانی بده

تا خودمان باشیم

و در جهت رضای تو

نه رضای مردم

دوست دارم خداجونم

شکرت بینهایت
مهرداد سال افزون

سلام علیکم

خیلی زیبا بود
یکشنبه 19 مرداد 1393 11:16 ب.ظ
سلام
دیروز پیامی گذاشتم که :

1- به روز بشید .
2-فرصت کردید سری هم به ما بزنید
ولی آدرس ننوشته بودم ببخشید
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

بله ...
یکشنبه 19 مرداد 1393 04:03 ب.ظ
سلام با چند توصیه به روز شدم منتظر نظر زیبایتان میباشم
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

ان شاءالله خدمت می رسم ...
شنبه 18 مرداد 1393 07:58 ب.ظ
سلام.بسیار پست عالی بود خداخیرتون بده.
یاعلی
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

ممنون از حضورتان... خواهش میکنم .
جمعه 17 مرداد 1393 12:35 ب.ظ
سلام
لطفا:
1- به روز بشید .
2-فرصت کردید سری هم به ما بزنید
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

1 - چشم. واقعا سرم شلوغه اما سعى مى کنم مطلب جدید بگذارم.

2 - شما که آدرس نگذاشتید...!
پنجشنبه 16 مرداد 1393 09:03 ق.ظ

با سلام
شماره آیت الله گرامی رو لطفا میشه بنویسید؟
مهرداد سال افزون
سلام علیکم

02537743398
چهارشنبه 15 مرداد 1393 06:49 ب.ظ
بیایید عهد ببندیم که مثل باران باشیم!
آسمانی شویم اما درد زمینی ها را فراموش نکنیم
حُسن باران این است
که زمینی ست، ولی
آسمانی شده است
و به امداد زمین می آید...
شنبه 11 مرداد 1393 02:45 ب.ظ
من خدا را دارم … کوله بارم بر دوش، سفری می باید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هر کجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو: من خدا را دارم…


سه شنبه 7 مرداد 1393 11:45 ق.ظ
با سلام خدمت شما همسنگران عزیز
باتصاویر نماز عید سعید فطر به روزیم
ومنتظر حضور گرم شما هستیم .
مهرداد سال افزون
سلام

خدمت خواهم رسید ان شاءالله
سه شنبه 31 تیر 1393 04:31 ب.ظ
دوشنبه 30 تیر 1393 04:41 ب.ظ
سلام
از این دست «مشهورات کذب» کم نداریم داداش
یکی از آخرین نمونه‌هاش که با ساپورت رسانه‌ای قدرتمندی از طرف رسانه‌های -به اصطلاح- رسمی همراه بود، همین قضیه جریان انحرافی بود.
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

ممنون از حضور شما ...
شنبه 28 تیر 1393 10:06 ب.ظ
سلام . شماره آیت اله جعفری تبار غیرفعال شده. چیکار کنیم؟
مهرداد سال افزون

علیکم السلام و رحمت الله

ظاهراً بخاطر بیماری ایشان است .

جهت استخاره به آیت الله العظمی گرامی مراجعه کنید که دست کمی از آقای جعفری تبار ندارند .

التماس دعا
پنجشنبه 26 تیر 1393 12:16 ب.ظ
شب قدر، شب شناخت قدر خویش است!

بارالها...
سرنوشت دوستانم را در شبهای قدر و تعیین مقدرات به خیر و نیکی تقدیر کن تا من جز رضایت بر سیمای آنان نبینم
التماس دعا

مهرداد سال افزون

سلام علیکم

محتاجیم به دعا ...
یکشنبه 22 تیر 1393 02:10 ق.ظ
سلام

ولادت امام حسن مجتبی (ع) مبارک باد

مهرداد سال افزون

سلام . بر شما هم مبارک
پنجشنبه 12 تیر 1393 04:25 ب.ظ
عالی بود . من که لذّت بردم . مممنون .
مهرداد سال افزون

ممنون از حضور شما ...
پنجشنبه 12 تیر 1393 12:25 ب.ظ
سلام
طاعات قبول باشه اشناا..
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

همچنین ...
چهارشنبه 11 تیر 1393 03:44 ب.ظ
گزیده های خاص فرمایشات رهبر معظم انقلاب:
مسائل فرهنگی باید با سعه صدر و اهتمام و دلسوزی عمیق و همراه با خبرگی و كارشناسی رسیدگی شود"
چهارشنبه 11 تیر 1393 03:31 ب.ظ
گزیده ای از بیانات خاص رهبر معظم انقلاب

توصیه به پرهیز از كارهای باندی و اجرائی سیاسی

***

كار فرهنگی مهمتر از كار سیاسی است

***

فرهنگ جامعه ، بر مبنای تفكر و روحیه انقلاب ، تحول لازم را پیدا نكرده است

***

باید مساله فرهنگ را با كلیتش ، مساله اول این كشور به حساب آورد

***

بشر در تكلیف و قبول زحمت است كه می تواند قله ها را فتح كند

***
چهارشنبه 11 تیر 1393 12:08 ب.ظ
سلام و ادب.
طاعات قبول.
مطلب بسیار خوبی بود. دقیق و حساب شده.
احسنتم.
دو سه مورد اشتباه تایپی دارد که اگر اصلاح شود خیلی خوب تر خواهد شد.
التماس دعا.
مهرداد سال افزون

علیکم السلام

بله دو سه مورد اشتباه تایپی وجود داشت که اصلاحش کردم .

ممنون از حضور شما ...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی