تبلیغات
اُدع ُ الی سبیلِ ربِّک بالحكمةِ و الموعظةِ الحسنة - دلایل تنفر از دولت آمریکا
 
اُدع ُ الی سبیلِ ربِّک بالحكمةِ و الموعظةِ الحسنة
با حکمت و اندرز های نیکو ، مردم را بسوی پروردگارت دعوت کن
درباره وبلاگ


بسم رب الشّهدا

هدفم از ایجاد این وبلاگ ، به اشتراک گذاشتن دانسته هایم با شما عزیزان است .
گاهی اوقات هم در مورد مسائل روز ، یادداشت هایی مینویسم که در وبلاگ منتشر میکنم .
لیست تمام پست ها و نوشته هایم پایین همین قسمت با عنوان " مطالب اخیر " موجود است

مدیر وبلاگ : مهرداد سال افزون
مطالب اخیر
یادداشت - مهرداد سال افزون

من به عنوان یک ایرانی از دولت آمریکا متنفّرم

به این دلایل :

1- دولت آمریکا ، جنبش حزب الله لبنان را که جنبشی بر آمده از دل مردم لبنان است و با چنگ و دندان از تمامیت ارضی این کشور در مقابل تجاوز های رژیم صهیونیستی دفاع میکند سازمانی تروریستی میداند و در عوض ، سازمان مجاهدین خلق - بخوانید مزاحمین خلق - را از از لیست گروه های تروریستی خارج کرده است . سازمانی که دستش نه تا آرنج بلکه تا بازو در خون زنان و مردان بیگناه ایران است و تا کنون حدود 11 هزار شهروند بیگناه ایرانی  را به شهادت رسانده است.

2- دولت آمریکا اصلی ترین حامی رژیم اشغالگر و نامشروع صهیونیستی است . رژیمی که با بیرون راندن و آواره  کردن بخشی از مردم فلسطین شکل گرفت و تا کنون رکورد دار بیشترین تجاوز ها  در بین ملل است . رژیمی که با دارا بودن بیش از 200 کلاهک اتمی - که برای نابود کردن همه کره زمین کافیست - هنوز به پیمان N . P . T ( منع گسترش سلاح های اتمی ) نپیوسته و اصلاً آژانس رو قبول ندارد ! .رژیمی که با بی اعتنایی به قطعنامه های سازمان ملل ، همچنان به شهرک سازی در اراضی اشغال شده ادامه میدهد و هر وقت دلش بخواهد به هر کشوری حمله میکند و تمامیت ارضی آن را نقض میکند ( مثل سودان )  و کسی هم جرات ندارد به این رژیم بگوید که جسارتاً بالای چشم شریفتان  ابرو وجود دارد چون اگر بگوید تروریست میشود و میرود در لیست تحریم آمریکا و اتحادیه اروپا ! ! !

3- دولت آمریکا اصلی ترین  همکار و متحد  عربستان سعودی است . عربستانی که علناً تروریست پرورش میدهد  و به کشورهای منطق اعزام میکند تا مقاصد سعودی ها  را تامین کنند .عربستانی که پادشاه یزید صفت آن رسماً اعلام کرد که برای اسقاط دولت قانونی نوری مالکی در عراق حاضر است هرکاری بکند - که میکند - و با حمایت همه جانبه از القاعده عراق در حال مبارزه با مالکی است . عربستانی که حجّاج بیگناه ما را در سال 1366 به جرم شعار علیه آمریکا و اسرائیل به رگبار بست و حمام خون به راه انداخت .عربستانی که با لشگرکشی به بحرین ، مردم مظلوم این کشور را قلع و قمع کرد .  و  عربستانی که بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است و هیچ انتخاباتی در آن انجام نمیشود و مردم حق تشکیل هیچگونه حزب و گروهی ندارند ! و کوچکترین اعتراض مساوی است با گردن زدن به شیوه خلفای اموی ...

4 - دولت آمریکا در جریان انقلاب مردم بحرین از رژیم خونخوار و مستبد آل خلیفه به طور همه جانبه حمایت و پشتیبانی کرد و به قول معروف گفت : بُکش ، غمت نباشه من پشتت هستم .

5- دولت آمریکا از یک تروریست بی رحم و خون آشام به نام عبد المالک ریگی ( طبق اعترافات خود ریگی که فیلم آن هم موجود است  ) حمایت کرد . ریگی کسی بود که مردم عادی رو به گروگان میگرفت و با سرنیزه کلاشینکوف سر آنها را میبرید و فیلم آن را در سطح شهرو اینترنت پخش میکرد تا در بین مردم رعب و وحشت ایجاد کند . ( تمام فیلم ها در اینترنت موجود است )

6 - دولت آمریکا با تروریستهای معارض سوریه مثل " النصره " و " داعش " که انصافاً روی هرچی تروریستِ در عالم سفید کردند هم کاسه شده است . همانهایی که با نبش قبر حضرت  " حُجربن عدی " جنازه آن بزرگوار را بیرون کشیدند و به آن بی احترامی کردند و در آخر عکس یادگاری گرفتند ! . همانهایی که فرمانده آنها قلب انسانی را در آورد و جلوی دوربین به دندان کشید .

7- دولت آمریکا در ابتدای جنگ ایران و عراق ژست بیطرفی گرفت امّا هنگامیکه دید ورق در حال برگشتن بسمت ایران است  حمایت مالی و لوجستیکی اش  را از صدام آغاز کرد و هنگامیکه دید ایران در حال پیشروی در عراق است و عنقریب است که عراق توسط ایران فتح شود منافع ایران را  بمباران کرد تا  عملاً و به طور مستقیم وارد جنگ شود آن هم به نفع متجاوز .  همچنین نه تنها در  قبال بمباران شیمیاییِ   " سر دشت " توسط صدام سکوت نکرد بلکه قطعنامه محکومیت عراق در سازمان ملل را هم در عین ناباوری وتو کرد تا دست صدّام را در بمباران شیمیایی حلبچه باز بگذارد . خلاصه که جنگ تحمیلی میرفت که با پیروزی کامل ایران و سرنگونی صدّام به پایان برسد که آمریکا مثل فرشته نجات به داد صدّام رسید و این اَبَر جنایتکار را نجات داد .

8 - آمریکا در روز 12 تیر سال 1367 یک فروند هواپیمای مسافربری متعلّق به جمهوری اسلامی ایران را که بر فراز خلیج فارس به سمت دبی در حال پرواز بود توسّط یک ناو جنگی  با موشک مورد هدف قرار میدهد و 290 مسافر بیگناه آن از جمله 66 کودک را خوراک کوسه ها میکند . آمریکا گفت که ناو مهاجم ، این هواپیما را با هواپیمای نظامی اشتباه گرفته و به همین خاطر به خانواده های مقتولین غرامت پرداخت کرد امّا متاستفانه  حاضر به عذرخواهی از ملّت ایران نشد و در یک اقدام معنی دار به کاپیتان راجِرز ناخدای ناو مهاجم مدال شجاعت اعطا کرد .


9- دولت آمریکا هنگامیکه دید صدام منافعش را تهدید میکند و به خطری برای آمریکا تبدیل شده است به بهانه وجود سلاح های کشتار جمعی و شیمیایی ( همان سلاح هایی که علیه مردم ایران بکار رفت و محکومیت آن توسط آمریکا وتو شد ) بدون اخذ مجوّز از شورای امنیت به عراق حمله کرد و یک دیکتاتور خون آشام را که قبلاً از آن حمایت میکرد  فقط به جهت حفظ منافعش نه چیز دیگر ساقط کرد .

10 - در سال 2002 هنگامیکه جناب آقای سید محمد خاتمی به عنوان رئیس جمهور وقت   تلاش و کوشش زیادی را برای نزدیکی بیشتر با  آمریکا به کار بست  و در حمله افغانستان همکاری قابل توجهی با آمریکا نمود این ، جورج بوش بود که در کمال وقاحت ، ایران را محور شرارت نامید .


11- دولت آمریکا هم اکنون ملّت  عزیز ما را به خاطر گناه نکرده به تعبیر خودشان تحریم فلج کننده کرده است . سیستم بانکی تحریم - فروش نفت تحریم - دارو تحریم - کشتی هایی که برای ایران واردات و صادرات میکنند بیمه نخواهند شد - اموال دولت ایران در اروپا و آمریکا بلوکه شده است و ...

در آخر اگر بخواهیم سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا را به طور خلاصه وار تعریف کنیم ، چنین است : تو هرچه میخواهی باش . تروریست ، فرشته ، ظالم ، مشرک ، دیکتاتور ، مسلمان ،  ضعیف ، قوی ، هر چه میخواهی باش فقط منافع ما را تامین کن و چشمت را بر ظلم های ما ببند که اگر نکنی تروریست هستی و باید تحت فشار قرار بگیری .

امّا سیاست خارجی ایران به لطف تعالیم اسلام و فرمایش مولای متقیان [ کونوا للظالمِ خَصماً و للمظلومِ عونا ]یاری مظلومین و پیکار با ظالمین است و به خاطر منافع زود گذر دنیوی آخرت خود را خراب نمیکند .

 کلام پایانی : در پایان ، نکته ای که خوانندگان عزیز باید به آن نهایت توجه را داشته باشند این است که اگر مذاکرات جاری بین ایران و 1+5 به لغو تمام  تحریم های ظالمانه منجر شود شما نباید این را ، عطوفت و مروّت غرب قلمداد کنید . چون ما که اصلاً گناهی نکردیم که لایق این تحریم ها باشیم و حالا غرب به ما لطف کند و از خطای ما بگذرد و تحریم ها را لغو کند .عزیزان ، فراموش نکنید که آنها ما را به خاطر گناه نکرده تحریم کرده اند .


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 27 آبان 1392 11:11 ب.ظ
سلام خسته نباشید ممنون ازینکه به وب بنده سر زدید،وب شما هم به نظرم جالب و مفید اومد،چشم لینکتون میکنم
مهرداد سال افزون
سلام و احترام

خواهش میکنم .

عاقبتتون بخیر
یکشنبه 19 آبان 1392 09:15 ق.ظ
السلام علیک یا ابا الفضل العباس

السلام علیک یا قطیع الکفین

السلام علیک یا ساقی عطاشى کربلاء

السلام علیک یا حامل لواء الحسین علیه السلام
پنجشنبه 16 آبان 1392 01:58 ب.ظ
رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با بیان اینکه شعار «مرگ برآمریکا» صریح آیه قرآن است، گفت: کسانی که اصرار دارند شعار مرگ بر آمریکا گفته نشود ، اگر در زمان امام حسین(ع) بودند، یا به صف یزید می‌پیوستند یا حاضر نمی‌شدند که از یزید ابراز نفرت کنند.
چهارشنبه 15 آبان 1392 09:41 ب.ظ
سلام ... درود
آمریکا هرگز خیرخواه هیچ ملتی نبوده و نیست و نمی تواند پیشرفت وترقی ملت ایران را بپذیرد و تحمل نماید.
اما یک نکته: دشمن دانا بلندت می کند دوست نادان بر زمین ات می زند
بعضی افراد صاحب قدرت و نفوذ در حوزه حکومت در لباس مبارزه با آمریکا با جهل و نادانی شان که در افراط و تفریطها جلوه نمود اسباب سودبردن آمریکا را فراهم کرده اند حال جیره خواران شان که جای خود دارند ... !!
مهرداد سال افزون
سلام

فرمایش شما کاملاً صحیح است ... من هم موافقم
چهارشنبه 15 آبان 1392 09:28 ق.ظ

با نام بیابان آمد

این مرد با نان آمد

نانش صفت و سنگ است

در بهار چو زمستان آمد

با آمدنش جمع کامل شد

شاه داشتیم سلطان آمد

فندوق نادان آمد

گویا پسته ای خندان آمد

خندان و شادان آمد

با لباس قدیسان آمد

گمانم چهره اش را دیدم

گرچه با نقاب فروان آمد

در دست داسی پنهان

با کلید زندان آمد
سه شنبه 14 آبان 1392 09:07 ب.ظ
سلام بر آقا مهرداد گل

مقالتون رو خوندم و بسیار استفاده کردم . واقعا منطقی و مستدل بود .

البته این آمریکاییهای مستکبر غیر از اینهایی که شما نوشتید خیلی ظلم و ستم به ایران کردند .

مرگ بر آمریکا ( تا زمانیکه رفتارش رو اصلاح بکنه و دست از زورگویی برداره )
مهرداد سال افزون
سلام حسین خان عزیز

بله ، البته که ظلم های آمریکا به مردم ایران خیلی بیشتر از اینها بود مثل : کودتای 28 مرداد که دولت قانونی و مردمی رو ساقط کردند و یک دیکتاتور دست نشانده رو بالا سر ایران گذاشتند .

مثل سکوت در قبال ترور دانشمندان هسته ای ما توسّط رژیم اشغالگر صهیونیستی

مثل تهمت زدن به ما برای طرح ترور سفیر عربستان

و ...

من هم کاملاً با نظر شما موافقم . تبرّی از ظالمین و دشمنان خدا جزو فروع دین ماست .

پس مرگ بر آمریکا ( تا زمانیکه رفتارش رو اصلاح بکنه و دست از زورگویی برداره )

حسین آقا ممنون که تشریف آوردی ...
سه شنبه 14 آبان 1392 06:34 ب.ظ
سلام براد گرامی برای دریافت یک فایل بسیار ارزشمندتشریف بیارین التماس دعا
مهرداد سال افزون
سلام . چشم
سه شنبه 14 آبان 1392 05:52 ب.ظ
احسنت
و صدها دلیل دیگر که شاید جزئی تر به نظر برسن
مهرداد سال افزون
همینطوره ...

این خیلی خلاصه بود و الّا ظلم هایی که آمریکا به ملت ما کرده در یک کتاب 3 جلدی هم احصاء نمیشه
سه شنبه 14 آبان 1392 01:39 ب.ظ
هربار که به شعارهای انقلاب اعتراض میشه در باطن منفعتی داره و اون آشنایی نسل جدید با استراتژی های انقلاب و بازپروری مبانی محکم شعارهاست
یا علی
مهرداد سال افزون
بله ...
سه شنبه 14 آبان 1392 01:18 ب.ظ
سلام
مطالب خیلی جالبن
مهرداد سال افزون
سلام

خوش آمدید
سه شنبه 14 آبان 1392 01:25 ق.ظ
سلام.عالى بود حرفى براى گفتن نمیمونه به جز
اللهم العنهم جمیعا
یاعلى
مهرداد سال افزون
علیکم السلام

ممنون که تشریف آوردید

یا علی ...
سه شنبه 14 آبان 1392 12:04 ق.ظ
با سلام و درود بر برادر محترم ، جناب آقای مهرداد سال افزون
بله ، همینطور است كه شما اشاره كرده اید ، امریكا یك دولت غاصب و جنایتكار است كه برای رسیدن به منافع خود و همپیمانانش ، دست به هر كاری می زند .
واقعا ، زمانیكه فیلم ها و عكس های منتشر شده از زمان جنگ تحمیلی و 8 سال دفاع مقدس ایران را مشاهده می كنیم ، زمانیكه می بینیم كودك ، جوان ، پیر ، همه و همه (ایرانیان) چگونه به شهادت رسیده اند ، همچنین تصاویر منتشر شده از بمباران هیروشیما ، فلسطین و ... را می بینیم ، بغض گلویمان را می گیرد و بهتر است كه آنقدر از لحاظ معرفت و بینش اسلامی غنی شویم و آنقدر بكوشیم كه دیگران را نیز برای رسیدن به تفكر اسلامی درست سوق دهیم تا بتوانیم با هر حیله ی مكار بزرگ (امریكا) ، آنگونه كه صحیح است مقابله نماییم .
باتشكر از شما ، كه این مطلب بسیار مهم را منتشر كردید .
اجرتان با سیدالشهدا و حضرت اباالفضل علیهم السلام
مهرداد سال افزون

سلام بر آقا محسن عزیز و دوست داشتنی

ممنون که تشریف آوردید .

بله ، همینطوره ...
دوشنبه 13 آبان 1392 11:31 ب.ظ
سلام برادر بزركوار بسیار عالی دستتون درد نكنه بسیار استفاده بردیم دیدی كه رهبر عزیزمان چه سخنان دندان شكنی داشتند .ورسواشون كردند برای سلامتی شون صلوات ..../موفق باشید.../یا حسین
مهرداد سال افزون
سلام علیکم

خواهش میکنم . خیلی خوش آمدید
دوشنبه 13 آبان 1392 10:46 ب.ظ
خیمه ماه محرم زده شد بر دل ما / باز نام تو شده زینت هر محفل ما

جز غم عشق تو ما را نبود سودایی / عشق سوزان تو آغشته به آب و گل ما . . .

ایام محرم تسلیت باد
بسیار جالب بود
مهرداد سال افزون
تسلیت ... تسلیت
دوشنبه 13 آبان 1392 09:52 ب.ظ
سلام مهرداد جان،
وبلاگی که راه انداختی و مطالبی که گذاشتی نشون دهنده اینکه خیلی به فکر دیگران هستی و علاقه داری تا اطلاعاتی که داری رو به دیگران انتقال بدی و جا داره که بهت تبریک بگم.در کل وبلاگ با محتوایی داری، تم خوبی هم براش انتخاب کردی، بنظرم صفحه اصلی خیلی شلوغه و اگه پنج یا نهایتا شش مطلب تو صفحه اصلی باشه بهتره و مطلب خودشو نشون میده.
موفق باشی.
مهرداد سال افزون
سلام بهنام جان .

ممنون که سر زدید . فرمایش شما درسته ... صفحه اصلی زیادی شلوغ شده ، در اسرع وقت اصلاحش میکنم .

عاقبتتون بخیر باشه .
دوشنبه 13 آبان 1392 09:15 ب.ظ
سلام مهرداد. مقالتون رو خوندم و استفاده کردم. درود خداوند بر شما باد. پیروز باشید.
مهرداد سال افزون
سلام محسن جان .

ممنون که تشریف آوردید

بدرود ...
دوشنبه 13 آبان 1392 09:05 ب.ظ
سلام خلی عالی بود بنظر من همین تهدید کردنها و تحقیر کردنهاشون باعث میشه هیچ وقت نتونیم ببخشیمشون
مهرداد سال افزون
سلام

بله همینطوره ...
دوشنبه 13 آبان 1392 08:57 ب.ظ
سلام برادر
احسنتم! الحمدلله استفاده کردم.
ان شاالله ثابت قدم باشید!

التماس دعا
یا زهرا
مهرداد سال افزون
سلام برادر

خوش آمدید .

یا زهرا
دوشنبه 13 آبان 1392 07:56 ب.ظ
سلام
احسنت! احسنت به این مطلب!
لعنت به این دجال آخرالزمان، آمریکای خبیث و اجداد سلف خبیث تر از خودش همان سقیفه!
لو لا السقیفه لما صار الآمریکی خلیفه
تشکر بابت اطلاع رسانی
در پناه منتقم فاطمه و خار چشم دجالان بزرگ
یا علی مدد
مهرداد سال افزون
سلام حامد جان

عاقبتتون بخیر ... التماس دعا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی